Algab võistlus – Aasta betoonehitis 2023

Milline on 2023. aasta parim betoonehitis?

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutavad välja konkursi „Aasta betoonehitis 2023”. Võistluse eesmärgiks on tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet ning kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule. 

Betoon kui enimkasutatav ehitusmaterjal on asendamatu kõige erinevamate hoonete ja rajatiste loomisel, võimaldades arhitektidel, konstruktoritel ja ehitajatel ära kasutada materjali erinevaid omadusi. Sellist betooni mitmekülgset kasutamist loodame näha ka alanud võistlusel.

Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma

Betoonehitise konkursile võib esitada:

  • ehitisi – hooneid ja rajatisi – mis antakse tellijale üle 2023. aasta jooksul;
  • ehitisi, mida ei ole antud konkursile varem esitatud;
  • esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.   

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija, betoontoodete tootja ja betooni tarnija.

Vaata ka: https://www.betoon.org/aasta-betoonehitis/voistlusest/konkursi-tingimused/

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Heidelberg Materials Kunda ja ajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 8. detsember 2023. a. Võitja kuulutatakse välja üleriigilisel Betoonipäeval 2024. aasta märtsis. Betoonehitiste konkurss on vanim Eesti ehitusvaldkonna võistlus, mida on korraldatud järjepidevalt alates 2000. aastast, tänavu 24. korda. 

2022. a. Betoonehitiseks valiti – Järve tornid. Konkursi peaauhind, arhitektuur – Arhitekt Martin Aunin: Martin Aunin, Marti Kahu, Margid Saar, Martin Melioranski.

Tellija auhind: TTP AS; konstruktori auhind: E-Betoonelement OÜ, Inseneribüroo Pike OÜ; peatöövõtja auhind: TTP AS; betoontoodete auhind: E-Betoonelement OÜ; betoonitööde auhind: PR Betoon OÜ, E-Betoonelement OÜ, Maru Betoonitööd OÜ; betooni auhind: Rudus AS; raketise auhind: Peri AS.   

Järve tornid. Aasta Betoonehitis 2022. Foto autor: Kaido Haagen

 

Lisainformatsioon:
Imre Leetma, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees,                                                                        
Tel: 505 4447; e-post: imre.leetma@heidelbergmaterials.com                                                                             
Toomas Vainola, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 648 1918; 50 366 50; e-post: betoon@betoon.org  
Marina Vaganova, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor 
Tel: 648 1918; 52 25 110; e-post: eetl@eetl.ee
www.betoon.org 
http://www.eetl.ee 
https://www.facebook.com/betoon.org 
instagram.com/betoon200/ 
https://www.youtube.com/channel/UC0Vz0g8IXS0CiujHYtkTLOw/videos