Heidelberg Materials Kunda AS-i (endise nimega Kunda Nordic Tsement AS) peamine tegevusala on erinevat liiki tsemendi ja lubjakivikillustiku tootmine. Ettevõte kuulub kontserni Heidelberg Materials, mis on üks juhtivaid ehitusmaterjalide tootjaid maailmas.

Heidelberg Materials Kunda AS-i  omanikud on Heidelberg Materials Sweden AB (Rootsi), kellele kuulub 75% ettevõtte aktsiatest, ja CRH Europe Holding BV (Holland), kellele kuulub 25% aktsiatest. Aktsiakapital moodustab 24 miljonit eurot.

Juhtimissüsteem

Meile on Bureau Veritase poolt väljastatud standardite ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018 ja ISO 50001:2018  nõuetele vastavad juhtimissüsteemi sertifikaadid.

Sertifikaadid kinnitavad, et ettevõttes on toimiv juhtimissüsteem ning see vastab  keskkonna, kvaliteedi ning töötervishoiu ja tööohutuse standardite nõuetele. 

Toimiv juhtimissüsteem aitab muu hulgas saavutada püstitatud eesmärke ja seeläbi paremaid majandustulemusi.

Sertifikaadid

Ajalugu

"Kunda" ja "tsement" on olnud lahutamatu sõnapaar juba aastast 1870. Just siis tuli tollasel mõisaparunil John Girard de Soucantonil idee rajada Kundasse tsemendivabrik. Kuna mõisamaadel leidus tsemendi tootmiseks sobivat sinisavi ja lubjamerglit ning nii Kunda sadam kui ka just valminud Balti raudtee pakkusid soodsat transpordivõimalust, oli ideel jumet.

1870. aastal asutati tsemenditootmise osaühing ja ehitati esimene šahtahjudega vabrik. Esimene katseline partii tsementi - kolm tonni-valmistati juba 1871. aastal.

AS Kunda Nordic Tsement asutati 1992. aastal. 2023. aasta maikuus läks ettevõte üle emafirmaga ühisele kaubamärgile Heidelberg Materials ja sellest tulenevalt sai ettevõtte uueks nimeks Heidelberg Materials Kunda AS.

Ajaloost lähemalt

2021. aastal möödus 150 aastat tsemenditootmise alustamisest Kundas. Juubeliks valmis näitus "Kunda ajalugu klaasnegatiividel".