Kundas toodetud Ultratsemendist valmib elegantne graafilise betooni viimistlusega Hiltoni hotell

Tallinnasse, Tartu maantee ja Jakobsoni tänava nurgale kerkib kunagise kino Eha asemele uus elegantne hotell – Hampton by Hilton. Hotell tuleb viie-ja osaliselt ka kuuekorruseline, milles on 185 tuba. 

Hoone teevad eriliseks E-Betoonelemendi tarnitavad kauni graafilise välisviimistlusega seinaelemendid, mis valmivad Kunda tsemenditehases toodetud Ultratsemendist. Ehitise peatöövõtja on Merko Ehitus. Arhitekt on Tõnis Tarbe Arhitekt Tarbe OÜ-st.

Hotelli ehitustööd said alguse 2023. aasta suvel, kino Eha on juba lammutatud ning ehitusplats näeb hetkel välja selline.

 2024 a. lõpus, kui hotell plaanitakse avada, näeb Tartu maantee ja Jakobsoni tänava nurk juba välja selline.

Graafilise välisviimistlusega seinaelement.

Fakte: Ultratsement

Ultratsement on kõrgekvaliteediline CEM I tüüpi tsement, mida toodetakse portlandtsemendi klinkrist  koos väheste lisanditega. Tänu väga peeneks jahvatamisele iseloomustab seda tsementi eriti kiire suvetugevuste kasv just kivinemise algperioodil. Enamasti leiab see tsement kasutamist elemenditööstuses, kus annab võimaluse valminud elemendid kiiresti vormist vabastada. Samuti kasutatakse seda tsementi kõrgete nõuetega betoonisegudes ning kohtades, kus betooni kiire survetugevuse kasv on nõutav.